#ilatanka_reading
Усюди жевріють пожежі

Розкажу вам сьогодні про новинку американської письменниці Селесте Інґ “Усюди жевріють пожежі” – книжку, яка провокує.

Провокує відкласти все – і зануритися в історію, яка повільно розгортається в “ідеальному” містечку. Поступово знайомитися з такими різними жінками-матерями й доньками-підлітками. Скільки секретів, скільки придушених бажань – от-от щось вийде на поверхню. Ніхто не є ідеальним.

Провокує ставите себе на місце героїв – і раз у раз думати, а що б зробила я? Наприклад, на місці матері, яка боїться, що її дитину відберуть. У цій історії таких матерів багато.

Провокує розмірковувати про материнство. Кров чи любов? Що робить вас матір’ю? Чи можливо однаково любити усіх своїх дітей? Як не перетворитися на ворога рідній дитині? Не довести до відчаю? Як бути ідеальною матір’ю й не відмовитися від своїх мрій?..

Провокує обирати, на чиєму ви боці. Рідна мати, яка покинула немовля, але намагається все виправити. Чи..? Названа мати, яка огорнула дитину справжньою турботою. Батьки, що роками мріють про дитину. Чи..? Сурогатна мати, яка відчуває, що це теж її дитина. Повірте, Селесте Інґ змусить робити нелегкий вибір.

Я таке люблю, тому мені ця історія дуже сподобалася. До речі, мені вона сподобалася навіть трохи більше, ніж дебютна книжка авторки – “Несказане”.

“Для батьків дитина – не просто людина, дитина – це місце, щось схоже на Нарнію, просторе вічне місце, де живеш ти теперішній, де живе минуле, яке пам’ятаєш, і майбутнє, якого хочеш, – усе об’єднане в єдине ціле. Це можна побачити щоразу, як на неї дивишся: на її обличчі є шари того часу, коли вона була немовлям і коли стала дорослішою, є шари дорослої людини, якою вона стала, і ти бачиш їх усі одразу, наче картинку в 3D”.

“Усе життя вона завчала, що пристрасть, як і вогонь – небезпечна річ. Вона так легко виходить із-під контролю”.

“Батьки, подумала вона, мають навчитися жити з тим, що дітей можна торкатися все рідше й рідше”.

  • Книжкова полиця 2018: 50/100
  • Жанр: сучасна проза
  • Тематика: материнство, стосунки матері-доньки
  • Кількість сторінок: 312
  • Країна: США
  • Моя оцінка: 9/10

Коментарі ()