#книги
«Несказане» Селесте Інґ

Шукаєте цікаву художню книжку зі змістом? Ось вона. Роман «Несказане» Селесте Інґ. Це родинна історія про те, як прихованні мотиви й нереалізовані бажання можуть не просто зіпсувати життя найближчій людині, а й повністю його зруйнувати. Але це тільки на поверхні. Бо трохи глибше – розповідь про низку проблем сучасного суспільства. Про расову та гендерну дискримінацію, про самотність і відмову від своїх мрій, про надмірну любов до дитини та спробу втілити в ній свої мрії, про гомосексуальну любов, про комплекси й те, наскільки важко бути інакшим…

Авторка знає про ці проблеми не з чуток. Вона – американка китайського походження, тому на собі відчула, що таке бути інакшою. Мабуть, тому її героям так віриш. Хто ж вони?

Професор Джеймс Лі народився в США, після того як його батьки нелегально емігрували з Китаю. Він усе життя намагається не вирізнятися й стати своїм. Для цього навіть викладає історію ковбоїв. Що ще може бути більш американським? Його дружина Мерилін навпаки – змолоду боялася повторити життя своєї матері – ідеальної домогосподарки – і прагнула бути інакшою. Вона мріяла стати лікаркою й вивчала хімію, що тоді вважалася наукою «не для жінок». Ця пара ідеально протилежних людей притягнулася – і все пішло, ніби й добре, але тільки на перший погляд.

Уже на перших сторінках роману зникає їхня улюблена донька Лідія. І тут починається розплутуватися величезний клубок усього несказаного. Що ж не сказали Джеймс, Мерилін, Лідія, її старший брат Нат і молодша сестричка Ханна одне одному? Чи могли б вони звертати одне на одного більше уваги? Бачити справжніх рідних людей, а не ідеалізованих? Чи могло це щось змінити? Напевно.

Я читала й нагадувала собі про те, що ця історія відбувається в США. Що було б у нас? Адже в нас бути інакшим ще складніше. Нам ще довго потрібно вчитися цінувати індивідуальність, сприймати «незвичайний» вигляд і чужий вибір. А поки прочитайте книжку. Сподіваюся, що вона хоч трошки навчить нас поважати один одного.

Коментарі ()