#книги
«Готель» Артура Гейлі

Хочете зануритися в окремий маленький світ? Прочитайте роман Артура Гейлі «Готель», який свого часу дуже довго очолював список The New York Times. Це всього 5 днів із життя респектабельного, але вже неприбуткового готелю в Новому Орлеані. І не бійтеся жанру «виробничий роман». Насправді в цій історії є все – кохання й зневага, крадіжки й приховування злочину, зразковий сервіс і корупція, гідність і расова дискримінація, жадоба наживи й безкорисливість…

«Час від часу треба зважувати, що тобі дорожче… Те, чого ти хочеш, чи те, у що ти віриш».

Кожен із героїв – працівників і гостей готелю – має свою маленьку чи велику трагедію, особисту чи професійну. Власник готелю Воррен Трент намагається врятувати справу всього життя. Заступник головного адміністратора Пітер Мак-Дермотт із не зовсім ідеальною репутацією знає, як змінити готель на краще, але не має для цього повноважень, і тут на нього звалюється безліч дрібних і серйозних проблем, а ще йому треба зрозуміти, що робити з двома жінками. Герцог і герцогиня Кройдонські хочуть виплутатися з темної історії, а професійний злодій Ключник не може вирішити, коли йому варто спинитися.

Це все відбувається в готелі, переважно – за його лаштунками. Артур Гейлі так докладно описує «готельну кухню» 60-х років минулого століття, що йому важко не повірити. І не дивно, адже автор прочитав понад 20 книжок про готельну справу і два місяці прожив у готелі, пильно спостерігаючи за його життям.

Я не можу сказати, що роман «Готель» є перлиною світової літератури, яку я неодмінно колись перечитаю. Ні, але це чудовий варіант для вихідних, коли хочеться цікавої історії та атмосферності. Теж саме враження в мене склалося й про інший роман автора – «Аеропорт».

Коментарі ()