#книги
Творча впевненість для всіх чи обраних?

Усе життя… Гаразд не все, але значну його частину, я вважала себе зовсім не творчою. Ну а що? Я не вмію малювати (ага, дякую урокам образотворчого мистецтва в школі). Не маю слуху й голосу (дякую знайомим за необережні коментарі). Погано пишу (мій внутрішній критик досі про це волає)… Так, я звикла до рівняння: творчість = мистецтво. І я не одна, правда ж? А от брати Том і Девід Келлі у своїй книжці «Творча впевненість» називають це «міфом про творчість». Вони переконують, що творчий потенціал є у кожного з нас, і навчають, як розвивати в собі «впевнену творчість».

Насамперед автори пишуть: «…творчі здібності – це здатність приносити у цей світ щось нове за допомогою уяви». Вони переконують, що творчість – це не про обраних, творчість – це про всіх і кожного. І цю творчість можна розвивати та проявляти не тільки в мистецтві, а й у створенні нових продуктів або послуг, ба більше – своє життя й кар’єру варто теж розглядати як творче завдання.

Узагалі кожен розділ книжки – це як крок до творчої впевненості:

  • Перемкніться на дизайнерське мислення і впевнену творчість

  • Наважтеся замінити страх на відвагу
  • Спалахніть від чистого аркуша до відкриття
  • Зривайтеся з місця (не плануйте – дійте)  
  • Шукайте не обов’язок, а пристрасть (про роботу)
  • Співпрацюйте у творчо впевнених групах
  • Рушайте

Це просто заголовки, а в розділах – пояснення, цікаві факти та приклади, що надихають. Автори пояснюють, що таке дизайнерське мислення, яке сьогодні набуває все більшої популярності. Радять свідомо обирати творчість, експериментувати й давати собі дозвіл на помилку, сприймати недолік і обмежені ресурси як джерело натхнення. Дають практичні завдання, які хочеться робити вже!

Ви знаєте, я з радістю пробачила авторам деякі штампи, повтори й неприховану рекламу їхніх тренінгів, а видавництву дрібні хиби перекладу. Бо книжка настільки «моя»! Оскільки я давно намагаюся сповідувати підхід: «…спробуйте не скаржитися, а запитати себе: “Як я можу вплинути на ситуацію?”». Чесно, я розібрала її на цитати та завдання, які конче потрібно спробувати зробити мені й команді «Мова – ДНК нації». Раджу й Вам прочитати та додати творчості у своє життя!

І наостанок – ще трохи цитат для натхнення:

«…здатність творити впевнено – це віра у свою спроможність міняти навколишній світ».

«Іноді перший крок до блискучої відповіді – переформульоване питання».

«Перший крок до творчості – це найчастіше відмова від ролі пасивного спостерігача й перехід від думок до дії».

«Щоб змінити ставлення чи поведінку, варто спершу змінити лексикон». (Наприклад, замість слів «я не можу», говорити: «я зможу, якщо…»).

«Важко стати найкращим одразу, тому треба приготуватися до постійного й швидкого вдосконалення».

Коментарі ()