#книги
Маленька паризька книгарня

Ніжно. Дещо наївно. І часом занадто сентиментально. Про кохання. Танго. Вино. Другий шанс. Людей. Париж. Південь Франції. І про книжки... Здається, кожна сторінка цієї історії просякнута любов’ю до читання. Це мене й зачарувало.

 «... те, що ви читаєте, за великим рахунком, важливіше, ніж той, за кого ви вийдете заміж...».

«Книги захищають від дурощів. Від непотрібних сподівань. І непотрібних чоловіків. Книги обеззброюють вас любов’ю, силою та знаннями».

«Часто буває, що не ми створюємо слова, а слова, які ми використовуємо, створюють нас».

«... читання робить людей зухвалими, а прийдешній світ потребуватиме людей, котрі не побояться висловити власну думку...». 

Якщо говорити про сюжет, то це класична «дорога». Жан Одинак – власник невеличкої книгарні-баржі «Літературної аптеки». Він не просто книгурман (яке слово!), а книжковий парамедик. Так-так! Він здатний прочитати вашу душу й запропонувати відповідну книгу як ліки. Лише одній людині він не може допомогти – собі. 21 рік тому від нього пішла Манон – і з того часу він заборонив собі отримувати задоволення від життя. Аж ось випадкове знайомство з Катрін надихає його вирушити в дорогу – на південь Франції, щоб примиритися зі своїм минулим і переступити поріг до нового розділу в книжці його життя...

Я не можу сказати, що «Маленька паризька книгарня» Ніни Джордж – це шедевр, але точно гарний засіб нагадати собі, що «життя – це щось особливе». Особливо під час осіннє-зимової журбинки. А ще в кінці книжки є перелік ліків-книжок проти певних емоційних недуг. Збираюся протестувати!

Коментарі ()