#книги
Різдвяна історія нашого часу

Ось я і повернулася до улюбленого Бакмана, та прочитала не «Мою бабусю…», яка давно вже чекає на полиці, а його нове оповідання «Угода всього життя» («The deal of a lifetime»). Це різдвяна історія, але не типова. Це лист батька до сина напередодні Різдва, у якому він сповідається за основний вибір у його житті. Не хочу розповідати деталей, щоб не спойлерити.

Можу сказати, що ця історія така коротка, але дуже вартісна. Вона змушує ще раз подумати про життя і смерть, любов, щоденний вибір і наслідки. До речі, ще в передмові автор пише:

«Every day, everywhere, we go down one road or another. We play around; we stay at home; we fall in love and fall asleep right next to each other. We discover we need someone to sweep us off our feet to realize what time really is. So I tried to tell a story about that.»

Бакман нагадує, що найголовніша валюта – це насправді час. Особливо в такому бурхливому 21-му столітті. Кожної миті ми обираємо, кому або чому присвячувати свої думки, свою увагу, свої зусилля… І так кожен із нас укладає свою неповторну «угоду всього життя».

«A second is always a second; that’s the one definitive value we have on earth. Everyone is always negotiating, all of the time. You’re doing the deal of your life, every day.»

Після цієї історії хочеться розігнати всі негативні думки, обіймати рідних, зустрічатися з друзями. Робити все, що наповнює життя справжнім змістом. Мабуть, тому це маленьке оповідання може стати Різдвяною історією нашого часу.

Це вже третя книжка автора. Раніше я писала про його «Britt-Marie was here» і «A man called Ove». 

Коментарі ()