#про_любов
Чарльз Мартін «Гора між нами»

Знаєте, що мені нагадала книжка «Гора між нами» Чарльза Мартіна? Пісні гурту «Океан Ельзи». Тільки їхні пісні я можу слухати вічно, а от цю книжку не перечитуватиму. І трохи Ремарка, хоча в ній немає й слова про війну. То що ж вони мають спільного? Вони про стосунки. І про кохання, у якому жінку майже обожнюють. Хоча для когось ця книжка передусім про виживання в надскладних умовах.

«Виходьте за чоловіка, який буде йти життям поруч із вами наступні п’ятдесят чи шістдесят років. Буде відчиняти перед вами двері, готувати каву, мастити кремом п’яти – загалом, ставитиме вас на п’єдестал, де вам і місце. Подумайте, чи одружується він з вами лише через чудове личко та довгі коси? Чи кохатиме він вас через п’ятдесят років будь-якою?».

Коротко про сюжет. Через снігову бурю в американському аеропорту скасовують рейси. Пасажири стають заручниками ситуації й повертаються до готелів. Але двоє з них не можуть чекати до завтра. Журналістка Ешлі поспішає на свою передвесільну вечірку, а хірург Бен – на важливу операцію. Зрештою вони опиняються на приватному літаку й думають, що їм вдалося вирватися. Бен сумує за дружиною, на Ешлі чекає наречений, а на досвідченого пілота Гровера – кохана дружина. Та раптом стається лихо – літак розбивається в усіма забутій гірській місцевості на висоті понад 3000 метрів, де повно снігу, немає не тільки зв’язку, а й особливої надії на порятунок. А далі… Читайте, щоб дізнатися. 

Чесно кажучи, не дуже вірилося в реальність такої історії, але було приємно читати, особливо їхні діалоги, бо вони сповнені гумору попри безнадійність ситуації. 

Кому читати? Романтикам.  

Ще трохи цитат для натхнення:

«…жити з розбитим серцем — це як жити напівмертвим. А це не життя».

«Розбите серце ніколи не відросте наново. Це ж не хвіст ящірки. Серце — воно як великий вітраж, що розпадається на мільйони скалок. Докупи їх вже не зібрати. Принаймні таким, як було, воно вже ніколи не стане. Можна стопити всі ті шматочки воєдино, але вітражем та купа барвистого скла більше не стане». 

«Перепрошувати не легше, аніж прийняти вибачення».

  • Книжкова полиця 2017 
  • Жанр: сучасна проза, пригодницький роман
  • Тематика: стосунки між закоханими, виживання у складних умовах
  • Кількість сторінок: 352
  • Час на прочитання: 2 дні
  • Переклад: 8-9 (щось я так швидко проковтнула, що помилок не побачила)
  • Оцінка: 7/10

Коментарі ()