#ilatanka_reading
Я знаю, як їй все вдається

Мені завжди мало часу в добі. От зараз бракує часу «на себе», на зустрічі з друзями й навчання – хочеться підтягти розмовну англійську, пройти декілька курсів на Coursera, навчитися гарно фотографувати, а ще треба подумати про написання нової книжки…  Тож я мала певні сподівання на книжку «Я знаю, як їй все вдається» Лори Вандеркаммами чотирьох дітей, журналістки й блогерки. І ви знаєте, я не розчарувалася, хоч і доволі скептично ставлюся до всіляких книжок про тайм-менеджмент.

Передусім мені сподобалася порада авторки – «вийти з пастки 24 годин». Що це значить? Забути про примарний work-life balance щодня, а розглядати довший проміжок часу — тиждень. Це 168 годин, які можна розпланувати так, щоб вистачало часу на родину, захоплення, роботу й на себе кохану. Не вірите? Спробуйте протягом тижня вести хронометраж — заповнювати таблиці з 30-хвилинними проміжками часу, щоб зрозуміти, скільки ви спите, працюєте, спілкуєтеся з рідними тощо. Так ви побачите свою «мозаїку» життя й отримаєте ідеї, як її покращити. Адже в деяких клітинках замість приємних-корисних занять (обід із подругою, читання, пікнік із родиною), може виявитися «безцільно переглядала соцмережі», «чекала в черзі», «нудилися з родиною вдома перед телевізором».

«Коли ви почнете усвідомлювати, де ховається ваш час і куди він спливає, то зможете управляти своєю мозаїкою й отримаєте такий результат, який більшість людей вважає неможливим».

Також я собі зафіксувала поради про те, як варто опановувати свій час на роботі, адже колись я вийду з декрету… Зокрема, переглянула свої погляди щодо часткової зайнятості. Тепер точно розумію, що для моєї професії (комунікації) це ілюзія, тож уже не потраплю в цю пастку. Натомість буду намагатися домовитися з працедавцем про гнучкість, щоб можна було працювати декілька днів на тиждень удома, а інколи йти з офісу раніше, щоб пізніше допрацювати. Ба більше – я зрозуміла, що інколи краще попрацювати декілька годин на вихідних, щоб звільнити трохи часу на інше в будні. І не бачу в цьому посягання на «моє особисте життя».

«... насправді часткова зайнятість зовсім не стовідсотково означає, що ви працюватимете меншу кількість годин».

«Думаю, люди найчастіше обирають часткову зайнятість, бо не хочуть, щоб хтось сумнівався, що вони грають за правилами…»

Крім того, мені сподобалися поради для щасливого батьківства, як-от планувати сніданки й вечори будніх днів, супроводжувати дитячі екскурсії, гратися, їсти разом (сніданки навіть краще, ніж вечері!), створити сімейний план пригод на рік тощо.

Так, особисто мене авторка надихнула! Мені дуже відгукується її вислів: «Що більше у вас справ, то більше справ ви можете зробити». І «…люди, які люблять читати, читають». Це ж точно про мене! Я планую чесно дозаповнювати таблиці (залишилося два дні) і подивитися правді в очі. І навіть зараз уже точно знаю, від чого можна відмовитися, щоб таки доїхати до басейну, запланувати зустріч із друзями, підготувати нову вправу про наголоси для свого проекту… А ще хочу влаштувати з чоловіком побачення й скласти сімейний перелік пригод на цілий рік.

Цитати для натхнення:

«Пожалітися про те, як вам складно жити, — одна з базових приємностей життя, але ж якщо ми фокусуємося на труднощах, то починаємо бачити тільки їх».

«... один із секретів щасливого батьківства полягає в тому, щоб усвідомити: якщо у вас є маленькі діти, втомленими ви будете завжди. То й що? Я можу відчувати втому, лежачи на дивані, поки мої діти скиглять. А можу відвезти їх до найближчого пляжу, де також відчуватиму втому, але діти зможуть погратися, кидаючи у воду камінці. Принаймні у другому випадку я подихаю свіжим повітрям».

«Коли йдеться про заняття спортом, нікуди не втекти від факту, що це питання вибору. Більшість людей займаються спортом мало».

«Дозвілля – це наш вибір, і жити повноцінним життям означає не тільки робити відпочинок пріоритетним, а й усвідомлювати те, що відбувається, тобто цінувати солодкі хвилини в салоні краси, поки вони тривають».

«… якщо ми не розумітимемо, де знайти час на відпочинок, то найчастіше проводитемо цей час беззмістовно».

Жінкам, які переконані, що все погано, складно, неможливо, – не читать.

  • Книжкова полиця 2018: 17/100
  • Жанр: нон-фікшн
  • Тематика: тайм-менеджмент для жінок
  • Країна: США
  • Кількість сторінок: 432
  • Час на прочитання: 4 дні
  • Переклад: 9
  • Моя оцінка: 8,5/10

Коментарі ()