#книги
Скотт Ферріс «Інґа»

Тиждень я прожила із захопливим книжковим серіалом під назвою «Інґа» Скотта Ферріса. День за днем я дивилася ще один уривок із життя цієї непересічної жінки 20 століття. Якби Інґи Арвад насправді не існувало, то її годі було б вигадати. І якщо б я не знала, що це біографія, то подумала б, що в автора надмірна фантазія. Адже неможливо стільки всього встигнути за одне життя.

Ви тільки подумайте! Міс Данія. Вона могла стати балериною, або піаністкою. А стала журналісткою, яка взяла два ексклюзивних інтерв’ю в самого Адольфа Гітлера перед війною. І це її Гітлер назвав «ідеальною нордичною красунею». «Головний рекламний агент нацистів у Данії». Акторка, сценаристка. Кохання всього життя майбутнього 35-го президента США Джона Ф. Кеннеді, який називав її Інґою-Бінґою. А ще за кожним її кроком слідкувало ФБР, оскільки вважало нацистською шпигункою в США. Саме завдяки їхньому розслідуванню на понад 1000 сторінок, а також численним листам Інґи й Джека, автору книжки вдалося зібрати до купи її неймовірну історію.

Мати Ольга ростила Інґу з переконанням, що вона має стати кимось особливим. І вона була. Справжньою, але не святою. Сильною й сміливою. Її краса й шарм відчиняли перед нею багато дверей, але заважали багатьом сприймати її серйозно. Мала безліч талантів.

Однак найбільшим талантом Інґи було дарувати чоловікам віру, що вони спроможні на будь-що. І вона завжди обирала особливих чоловіків та надихала їх на звершення. Єгипетський аристократ Камаль абдель Набі, угорський режисер і антрополог Пол Фейош, відомий лікар і борець з раком Уїльям Кейен, член британського парламенту Роберт Бутбі, популярний журналіст Джон Ґантер, відомий актор-ковбой Ті МакКой. І звичайно – Джон Ф. Кеннеді.

Це Інґа – одна з перших повірила у велике політичне майбутнє кволого Джека, коли його батько й більшість родини ставили на його старшого брата. Це її стаття стала йому неодноразово в пригоді на шляху до політичного олімпу. Вона просто хотіла бути поруч як муза й партнерка, щоби всіляко його підтримувати. Однак не склалося. Чому? Читайте в книжці. Думаю, не пошкодуєте. Оскільки в книжці можна дізнатися багато цікавого не лише про Інґу, а й власне про Джона Ф. Кеннеді. І навіть трохи – про Гітлера й Геббельса. 

Коментарі ()