#книги
Скетчноутинг: для всіх чи обраних?

Чесно кажучи, я завжди з певною заздрістю дивилася на людей, які на тренінгах або цікавих презентаціях, замість конспекту дрібним почерком, роблять скетчнотатки. І думала, це не для мене. Я ж зовсім не вмію малювати. Книжка «Скетчноутинг. Посібник із візуалізації ідей» Майка Роде дала надію, що я теж зможу. Якщо тренуватимуся. І я вже почала.

Що ж є такого в книжці? По-перше, Майк Роде надихає спробувати й ділиться інструментами. Зокрема, автор розповідає про процес створення й елементи скетчнотаток: заголовки, текстове оформлення, діаграми й малюнки, рукописний текст, стрілки, роздільники, маркери, позначки, рамки, підписи. І пояснює, які є моделі (види) скетчнотаток: лінійні, радіальні, вертикальні, траєкторні, модульні, «хмарочос», «попкорн», а ще – їхні переваги й обмеження.

По-друге, у книжці є дуже корисний блок для практичної роботи. На його сторінках можна дізнатися прості техніки й відразу спробувати малювати різні предмети, людей, їхні обличчя, цілі метафори – і все з допомогою лише 5 елементів. Також можна потренуватися створювати різні шрифти. Просто і швидко.

5 основних ідей із книжки

  1. Створювати скетчнотатки можуть УСІ. Для цього не потрібно бути художником. Скетчнотатки – не мистецтво, а спосіб візуалізації та поширення ідей.

«Думай про гарну структуру, як про м’ясо та картоплю, а про витончене мистецтво – як про соус зверху».

  1. Для того, щоб передавати ідеї візуально, достатньо простих малюнків. А їх можна створити за допомогою всього 5 елементів: коло, квадрат, трикутник, лінія, крапка.
  1. Скетчнотування має багато переваг:
  • Розслабляє й водночас допомагає зосередитися – замість того, щоб намагатися ухопити й записати кожне слово доповідача, ви концентруєтеся на дійсно важливому – на ідеях.
  • Допомагає краще запам’ятовувати, оскільки в процесі ваш мозок працює не лише з вербальними, а й візуальними образами.
  • І навіть робить вас кращим генератором ідей.
  1. Що потрібно для створення скетчнотаток? Случати, бачити, думати, візуалізувати. Особливо важливо навчитися активно слухати. Тобто потрібно зосередити увагу на доповідачеві. Прибрати зовнішні подразники. Зануритися в презентацію.
  1. Починати варто поступово. Наприклад, можна виділити ¼ вашого аркуша в блокноті й спробувати зробити невеличку скетчнотатку.

Тож якщо ви хочете не проґавити цікаву ідею під час мозкових штурмів, на зустрічах, цікавих конференціях, слухаючи курс на Cousera, прочитайте книжку. І спробуйте зробити свою першу скетчнотатку.

Коментарі ()