#книги
Хто б міг подумати

Книжку «Хто б міг подумати!» я почала читати ще взимку. Почала й відклала на півроку, бо спочатку якось не зачепила. Однак безліч позитивних відгуків про її авторку – Асю Казанцеву, «руйнівницю» наукових фактів, – не давали мені спокою. Тож влітку я знову взялася за книжку, щоб таки дізнатися, як наш мозок впливає на згубні звички, людські стосунки, секс, стрес і депресію. І що я можу сказати? Враження в мене неоднозначні. Коротко й по черзі.

Розвінчування міфів. Сказати, що ця книжка перевернула мій світогляд, на жаль, не можна. Хіба що про лебедів було прикро дізнатися. Виявляється, що вони не такі вже й вірні одне одному. Були й інші цікаві факти, але більшість з них видалися мені або очевидними, або трохи притягнутими за вуха. Ну от поспостерігали за групою студенток у якомусь виші – і є припущення.

Легко про складне. Авторка намагалася писати легкою мовою, ділилася особистими історіями, жартувала, тому читати загалом приємно. Але деякі абзаци через термінологію доводилося прочитати тричі.

Тваринок шкода. А ви з легкістю читаєте про досліди на тваринах? От я не можу. Мені їх шкода. І чесно, я не розумію навіщо стільки цих дослідів саме в цій книжці. Хіба досліди на гризунах можуть пояснити роботу людського мозку?

Не по-перше, але красиво. Дійсно, чудові ілюстрації було цікаво розглядати, і головне – вони полегшували сприйняття складного матеріалу.

А значить – приємно й корисно. Я з найбільшим інтересом почитала про стрес. Виявляється, стрес – це значною мірою реакція на новизну. Якщо у вашому житті багато новизни, авторка радить збалансовувати його повторюваними ритуалами. І піднімати рівень окситоцину – зустрічатися з друзями, обійматися і доглядати за собою. Тепер я зрозуміла, чому мене так надихають походи на манікюр чи до перукаря.

І наостанок – приклади фактів.

Хоч би яким ситим був наш організм, заради улюбленої страви він завжди готовий переконати себе в тому, що голодний.

Брак вуглеводів у дієті матері на дуже ранніх термінах вагітності підвищує імовірність ожиріння в шкільному віці.

Сон – це надважливо. Оскільки нестача сну – прямий шлях до ожиріння та діабету другого типу. Робота в нічну зміну може підвищувати ризик різних онкологічних захворювань.

Коли у вас є друг, який гладшає, то ваші власні шанси погладшати збільшуються на 57%.

З 1898 по 1910 рік героїн продавався як ліки проти кашлю.

Під час овуляції жінки схильні обирати більш сексуальне вбрання.

Що більше вам подобається запах поту вашого сексуального партнера, то здоровішими будуть ваші діти.

Лише в США депресії працівників виливаються роботодавцям у 44 млрд доларів неодержаного прибутку на рік.

Моя оцінка – 3,5/5.

Коментарі ()