#творчість
Велика магія

Магії… Я чекала магії від цієї книжки. І книжка «Велика магія» Елізабет Ґілберт дійсно не погана. Та, як співає Бабкін: «Але, але, але, але…». Не склалося. Ніби й тема цікава – творчість. Ніби й авторка пише відверто про свої невдачі, з гумором. Ніби й поради є не зовсім банальні. Ніби й десяток цитат виділила в книжці… Але мені було нудно. Ледве домучила за 4 дні. Може, це просто не мій автор, або не перша книжка на цю тему? Не знаю.

Про що книжка? Про творчість. Елізабет Ґілберт – авторка відомого роману «Їсти, молитися, любити» – ділиться своїм досвідом, як вона невтомно писала й надсилала свої перші оповідання у видання, отримувала відмови й знову надсилала. Вона озвучує страхи, які можуть стримувати творчість, і дає поради, як з ними боротися. Розповідає свою теорію про те, як виникають ідеї, розвиваються або тікають. Вона вчить, як не фокусуватися на відмовах, невдачах, ідеях, які реалізував хтось інший, а ще вона пише, що творчість – це не обов’язково про страждання, а й про насолоду. Усе залежить від вас.

Кому читати? Мрієте написати книжку, але вам лячно? Вам потрібен дозвіл, щоб писати? Прочитайте цю книжку. Дозвіл точно отримаєте від самої Ґілбрет.

Цитати для натхнення:

«Всесвіт ховає глибоко всередині нас дивовижні самоцвіти, а тоді відходить убік і спостерігає, чи зможемо ми їх знайти. Пошук отих самоцвітів – це і є творче життя. Сміливість вирушати на пошуки – ось що відрізняє приземлене існування від магічного життя. І результати того пошуку – часто геть несподівані – я називаю Великою магією».

«… коли хтось посилав мені відмову, я того ж дня надсилала наступного листа, відбиваючи подачу. Моє правило звучало так: ти кидаєш м’яча мені – я відбиваю його назад у Всесвіт».

«Отже, ось вам фокус: перестаньте скиглити».

«… перфекціонізм – це всього лиш версія страху від кутюр».

«Мати творчу уяву – як тримати вдома вівчарку: її треба тренувати, інакше вона додасть вам цілу купу проблем».

«Не опускайте рук тієї миті, коли стає важко чи справа перестає дарувати стільки задоволення, як раніше. Чому? Бо саме тоді починається найцікавіше».

«Якщо ви щось зробили, а воно не пішло – відпустіть його».

  • Книжкова полиця 2018: 1/100
  • Жанр: нон-фікшн
  • Тематика: творчість, написання книг, самореалізація
  • Кількість сторінок: 254
  • Час на прочитання: 4 дні
  • Переклад: 8/10 (помітила деякі огріхи: нечебто, часами було боляче (це що від рос. «временами»?), і таким робом стала собі (що це?), бо їй усе в носі (що це?).
  • Моя оцінка: 7/10

Коментарі (0)