#ЩоЧитатиЩобПисати
Стівен Кінг «Як писати книжки»

Зізнаюся, я мало читала  Стівена Кінга, а от його книжку «Як писати книжки. Мемуари про ремесло» розібрала на цитати. У ній він відверто розповідає про своє життя – дитинство, хвороби, роль матері та дружини Таббі для його творчості, згубні звички (алкоголь, наркотики), а ще ділиться своїми секретами з письменниками-початківцями. Насправді, я думаю, що ці поради варто прочитати не лише тим, хто збирається написати книжку, а й дуже багатьом піарникам, маркетологам, рекламістам, копірайтерам, блогерам… Усім-усім, хто щось пише. Далі – обрані мною цитати українською.

«Якщо пишеш (книги, або картини, або ліпиш, або співаєш – все одно), хто-небудь обов’язково спробує тобі вселити почуття сорому за це. Я не філософствую – я просто констатую факт».

«Щоб писати на найвищому рівні своїх можливостей, варто зробити собі ящик для інструментів і наростити такі м'язи, щоб всюди тягати його з собою. І тоді не доведеться дивитися на важку роботу як теля на нові ворота – можна буде взяти потрібний інструмент і зайнятися справою». При цьому Кінг вважає, що на верхній полиці такого ящика мають бути словник і граматика, а потім елементи вашого стилю.

«Найголовніший хліб письменства – це словник».

«По-справжньому спаскудити своє письмо можна, якщо ґвалтувати словник, добираючи довгі слова, тому що короткі якось соромно використовувати».

«Пообіцяйте собі ніколи не писати «атмосферні опади», якщо можна сказати «дощ»...».

«Граматика – це не надокучливий геморой, це жердина, за яку можна схопитися, щоб допомогти думкам піднятися на ноги і йти далі».

«У мене теж є свої неулюблені вислови. Я вважаю, що будь-кого, хто вживає фразу «Це класно», треба ставити в куток, а за слова «у даний момент часу» або «у темний час доби» треба відправляти спати без вечері (і без паперу також)».

«... боязкі письменники люблять їх [пасивні дієслова] з тих саме причин, з яких боязким коханцям подобаються пасивні партнери».

«Прислівник вам не друг».

 «Я вважаю, що дорога в пекло вимощена прислівниками... Якщо сказати по-іншому, то вони, як кульбаба. Одна на газоні виглядає і гарно, і оригінально. Але якщо її не виполоти, то на наступний день їх буде п'ять.., потім п'ятдесят.., а потім, брати і сестри, газон буде повністю, остаточно і безповоротно ними вкритий, тоді ви зрозумієте, що це бур'ян, але буде – ОХ! – пізно».

«Якщо хочете бути письменником, вам передусім потрібно робити дві речі: багато читати і багато писати».

«Якщо у вас немає часу читати, то немає часу (або інструментів), щоб писати».

«Опис починається в уяві письменника, а закінчитися має в уяві читача».

«... одне з головних правил хорошої белетристики таке: ніколи не кажи того, що можеш показати».

«Якщо ви початківець, то прислухайтеся до моєї поради – робіть не менше двох чорнових варіантів: один за зачиненими дверима кабінету й один з відкритими».

«Письменство – це диво, як вода життя, як будь-який творчий акт. Вода безкоштовна, так що пийте».

Коментарі ()