#мама_начитала
Секрети спокою

Кому секрети спокою? Значить так. Усім інколи хочеться щосили крикнути / грюкнути по столу / кинути щось на підлогу / розплакатися... Це нормально, але далеко не завжди адекватно. Що робити?

По-перше, усвідомте, що ви відчуваєте. Злість, роздратування, сум, образу, гнів, …?

По-друге, спробуйте переформатувати емоцію. Увага! Не придушити, а спрямувати в інше русло. Подумайте: «Чому я насправді злюся? Через те, що чоловік не прибрав зі столу? Це ж уперше за місяць. Чи тому, що я сьогодні не виспалася й почуваюся втомленою?»

По-третє, якщо вам усе-таки не вдалося змінити емоцію, то спробуйте виявити її безпечно, тобто просто скажіть вголос: «Я зараз відчуваю шалене роздратування через цей безлад. Можеш прибрати, бо я й так втомлена?». Зверніть увагу – повідомлення з Я, а ТИ (⛔ «Ти знову залишив безлад після себе!»).

Ще один важливий момент – якщо ви помічаєте, що вас щось конкретне регулярно дратує / злить / доводить до сказу, подумайте, яке таке переконання за цим ховається. І перегляньте його. Дуже часто це переконання росте з нашого дитинства й не має в собі нічого хорошого. Приклад: дитина має завжди чемно поводитися. Ви реально в це вірите? Насправді ж дитина має право на будь-які емоції, а її поведінка – це крик про допомогу: «Мамо, я не вмію контролювати емоцію, допоможи!». Тож якщо дивишся на дитячі істерики з цього кута, то вже й реагувати починаєш по-іншому.

«Якщо мама, не тямлячи себе з люті, трясе дитину – вона руйнує її. Якщо мама зберігає маску спокою в момент, коли всередині палає гнів – вона руйнує себе».

«До себе в складні періоди слід ставитися так, як поставилися б мудрі батьки: любити, підтримувати, піклуватися».

За мотивами книжки Анни Бикової «Секрети спокою «лінивої мами»». І так ця книжка – моя ще одна любов, як і решта цієї серії.

  • Книжкова полиця 2018: 29/100
  • Жанр: нон-фікшн
  • Тематика: виховання
  • Країна: РФ
  • Кількість сторінок: 288
  • Час на прочитання: 3 дні
  • Переклад: 8-9
  • Моя оцінка: 9

Коментарі ()