#ilatanka_reading
Дівчинка, яка рятувала книжки

Що я можу сказати про книжку «Дівчинку, яка рятувала книжки» Клауса  Гаґерупа? Мені сподобалося! У ній є любов до книжечок і піднімається досить доросле питання – страх старості. Про сюжет не розповім ні слова, бо цю історію можна прочитати за годинку. Натомість розкажу, що мені нагадала ця книжка. Моє дитинство. Запах бібліотеки. Бажання прочитати все на світі.

Кожного літа мене відвозили майже на всі канікули до бабусі. І це було чудово! Свіже повітря, море ягід, чистий ставок, у якому я годинами кисла, а ще... Мене після першого ж класу записали в сільську бібліотеку. І я ходила туди щотижня, як на роботу. 20-30 хвилин у один бік. Пізніше я – метр у кепці – навчилася їздити під рамою на «Україні» й почала їздити до бібліотеки, але то вже інша історія. Так от щотижня я брала 4-5 книжечок, поспішала додому, щоб залягти на моєму улюбленому місці для читання – широкому ліжку у веранді з величезними вікнами – і читати. Скільки світів відкривалося переді мною, скількох друзів я мала!

Я ковтала книжки й знову бігла до бібліотеки. Спочатку бібліотекарка скептично мене запитувала: «Ти що вже ТЕ прочитала?». Але за 2 місяці вона звикла і, коли прийшов серпень – час копати картоплю, вона дала мені свій номер. Так ми почали домовлятися, коли вона зможе відірватися від городу, щоб я могла прийти по нові запаси.

До речі, у цій бібліотеці було лише 2 кімнати. В одній – книжки для дітей до 7 класу. 1 етажерка – для дітей 1-3 класів, 1 – для 5 класу і так далі. Я вивчила цей репертуар тоді майже напам’ять. І яким було моє щастя, коли мене допустила в другу кімнату – для дорослих. Там я відкрила Вальтера Скота, Оноре де Бальзака, Віктора Гюго... Згадала ці відчуття й захотілося відвідати ту бібліотеку.

  • Книжкова полиця 2018: 38/100
  • Жанр: для дітей
  • Тематика: любов до читання
  • Кількість сторінок: 64
  • Час на прочитання: 1 день
  • Країна: Норвегія
  • Моя оцінка: 9/10

Коментарі ()