#мама_начитала
Людмила Петрановська «Таємна підпора. Прихильність у житті дитини»

«Не носи постійно, бо розпестиш», «Не біжи. Трохи покричить і перестане», «Привчили дитину до рук, тепер ради дати не можуть». Як часто ви чули подібні фрази? От я все дитинство та юність. І щиро кажучи, я довго думала, що ці люди мають рацію. На щастя, мені вчасно порадили прочитати книжку «Таємна підпора. Прихильність у житті дитини» Людмили Петрановської – і вже свою дитину я не боюся зіпсувати ласкою. А коли мене попереджують про «наслідки», я тільки усміхаюся. До речі, мені й у пологовому сказали: «Навіщо ви його носите? Що ж ви з ним вдома робитимете?».

Так от. Про авторку й книжку. Людмила Петрановська працює сімейним психологом багато років і про виховання дітей вона вже написала низку робіт. У цій книжці вона пише про те, що дитині для щастя, нормального розвитку та гарної поведінки потрібна «психологічна пуповина» – надійна та глибока прихильність мами й тата. Адже, коли маля народжується, воно потрапляє в зовсім новий для нього світ. Їй чи йому незвично та лячно. Батькам потрібно зробити все, щоб їхнє дитя відчувало безпеку.

Як це зробити? Спочатку замінити виношування доношуванням. Особливо в перші три місяці, які називають «четвертим триместром». Кожен дотик і ласкавий погляд мами, годування створюють ниточки, з яких виростає прихильність. Так само і з татом – кожнісінький прояв його турботи формує ще одну ниточку. І не треба боятися привчити до рук, розпестити, зіпсувати… Потреба дитини в турботі дорослого напрочуд важлива. Авторка пише, що якщо дитина не буде впевнена у своєму дорослому, вона домагатиметься підтвердження цього зв’язку так, як уміє – криками й сльозами. Коли ж дитина задовольняє свою потребу – у рік вона сама злазить з рук, а ви вже спробуйте її наздогнати.

Упевнена, я буду неодноразово перечитувати цю книжку, оскільки в ній авторка ще пояснює, чому раптом чемна дитина починає вередувати, влаштовувати істерики або на все кричати «Ні!». Усе просто – розвиваючись, діти проходять через певні «турбулентні ділянки» – кризи 1 року, 3 років, 6-7 років. Петрановська не тільки розповідає про те, чим викликані такі неприємні зміни в поведінці дитини, а й радить, як на них правильно реагувати, щоб зберегти таку важливу прихильність дитини до батьків.

Тож я однозначно раджу прочитати цю книжку всім мамам і татам, теперішнім і майбутнім.

Коментарі ()