#книги
Скандинавська міфологія

Ну от і я нарешті познайомилася з Нілом Ґейманом. Знаю-знаю, мабуть, я остання. Почала я зі «Скандинавських міфів», бо міфи люблю з дитинства. Завжди цікаво було читати про те, як наші пращури пояснювали собі світ, і дивуватися їхній фантазії.

Що сказати про цю книжку? Читається легко й непомітно. Ніби щойно почала, а вжууухх – і остання сторінка. Ви ще не прочитали? Тоді не зволікайте, завдяки їй ви зможете:

 • Дізнатися ще одну версію створення світу й виникнення різних природних явищ, а також пояснення того факту, чому лише поодинокі щасливці стають поетами, а інші пишуть геть погані вірші;
 • Познайомитися з богами Асґарду – Одіном, Тором, Локкі, Фрейром і Фрейєю... Автор описав їх, як звичайних людей, з усілякими вадами, примхами, слабинками;
 • Потренувати дикцію. Ви лише читайте вголос. Йормунґанд, Брісінґамен, Глідск'яльв, Мйольнір, Хверґельмір і ще багато-багато таких імен та назв;
 • Замислитися над тим, де черпав натхнення автор «Пісні льоду й полум'я». Бо тут є і стіна, і крижані велетні, і мерці, що оживають... Читала й не могла не проводити паралелі з «Грою престолів».

Ця книжечка тоненька, тому не чекайте, що після її прочитання ви все знатимете про скандинавську міфологію. Ні. Це скоріше «перше побачення», і Ґейман зробив усе, щоб воно пройшло невимушено й захотілося продовження.

Коментарі ()

 1. Олена 28 вересень 2017, 12:14 #
  Справді, легенда про мед поезії досить дотепна і в оригіналі) Треба почитати)
  1. Наталя 28 вересень 2017, 12:21 #
   Цікаво буде дізнатися враження! Бо я до цього скандинавські міфи не читала, то мені гарно зайшло. Щось мені підказує, що ця книжка для «початківців». :)