#мама_начитала
Грудне вигодування: легко чи ні?

Я збиралася готувати дописи відразу про 3-5 книжок для майбутніх і молодих батьків. Але, уже маючи певний негативний досвід, вирішила окремо написати про «Грудне вигодовування: секрети і секретики» Ксенії Соловей, Тетяни Гавриленко, Миродари Єрко. Читаючи цю книжку під час вагітності, я декілька разів чула: «Ціла книжка про грудне вигодовування? Це зайве. У вас з малюком усе налагодиться автоматично. Це ж природній процес». Так, процес природній. Однак прочитати цю книжку було зовсім не зайве. Оскільки є ще й зовнішні фактори, які впливають на спокій мами, а значить – і на успішне грудне вигодовування.

«Не в усіх є молоко», «Грудне вигодовування не всім дано», «У вас не такі соски», «Ваші соски зовсім пласкі, дитина їх ніколи не візьме. Без накладок нічого не буде», «Не моріть дитину голодом – дайте їй суміш», «У вас у грудях нічого немає», «Подумайте про дитину. Підпишіть дозвіл на догодовування сумішшю, щоб він цілу ніч не кричав», «У вашої дитини від голоду запав живіт», «Що не бачите? Ваша дитина голодує», «Я двох вигодувала на суміші – і нічого», «Розкажу зі свого досвіду – до мене молоко так і не прийшло»… Це лише приклади того, що мені довелося вислухати за 5 днів у приватному пологовому будинку. І наскільки мені вже розповіли, це досить розповсюджена практика. Тож якщо ви хочете налагодити грудне вигодовування (ГВ), раджу підготуватися. Вам знадобляться:

Теорія про ГВ. Багато теорії. Це допоможе розуміти природу лактації й мати факти, щоб заспокоювати себе та відбиватися від настирливих порадників-фанів дитячих сумішей.

Контакти консультанта з грудного вигодовування. Теорія – це добре, але важливо, щоб вам на практиці показали, як правильно прикладати дитинку. Знайдіть професіонала ще до пологів, щоб у разі чого мати можливість проконсультуватися. У моєму пологовому кожна медсестра вважала себе «консультантом», але користі від них було мало. Тому запитуйте контакти перевіреного фахівця в подруг або на курсах для майбутніх батьків.

Сталеві нерви. Щоб не вестися на дурнуваті «не всім дано» і навіть інколи різко просити залишити свій безцінний досвід про вигодовування сумішами при собі.

Терпіння. Часто прикладати дитинку з першого дня й чекати, поки на зміну краплинок молозива, прийде молоко на 3-5 добу. Не хвилюйтеся, ваша дитинка не помре від голоду. Природа ж не просто так придумала такий процес! Люди існували без догодовування сумішами тисячі років.

Підтримка. Бажано, щоб ваші найближчі люди теж знали, що таке ГВ і як воно влаштоване. Це допоможе уникнути зайвого тиску з боку рідних. Так вони чутимуть «поради», але зможуть залишатися на вашому боці. Це дуже важливо. Для цього можна піти разом на курси. Якщо не маєте такої можливості, читайте, дивіться відео про ГВ і діліться цікавими фактами з чоловіком і / або мамою.

У книжці «Грудне вигодовування: секрети і секретики» ви зможете прочитати про унікальність грудного молока для дитини. Автори спростовують чимало міфів і доступно розповідають про лактацію – як вона відбувається і від чого реально залежить. Вони детально розказують про три складові успіху: правильне прикладання дитини, часті годування вдень і нічні годування, а також про два гормони, від яких усе залежить – пролактин і окситоцин. Також у книжці є поради щодо харчування, правильного емоційного стану, ситуацій, коли виникають різні ускладнення. Чесно кажучи, інколи мені здавалося, що в тексті є повтори й можна було написати коротше, але після мого досвіду, розумію, що краще декілька разів повторити, щоб гарно засвоїти. Тож читайте, діліться фактами з чоловіком і захопіть цю книжку з собою до пологового.

Також можу порадити ще такі ресурси:

  • Сайт консультантки з грудного вигодовування Вікторії Нестеревої, яка мені дуже допомогла на практиці. На її сайті зібрані статті з най-найнеобхіднішою інформацією, а ще можна подивитися корисні схеми й відео. У пологовому я декілька разів перечитувала вибрані статті, щоб знову відчувати впевненість у своїх діях.
  • Якщо ви надаєте перевагу відеоурокам, то зверніть увагу на канал Ніни Зінченко. Деякі відео я навіть дивилася з моєю мамою. Вона народжувала у часи, коли було заведено годувати раз на три години, допоювати дитину водою тощо. Тому я вирішила наперед «перетягти» маму на свій бік і мати в разі потреби підтримку, а не застарілі поради.

Книжка «Грудне вигодовування: секрети і секретики» і ці додаткові ресурси мені надзвичайно допомогли не втрати глузд і налаштувати ГВ. Сподіваюся, що вам вони теж стануть у пригоді. Якщо знаєте інші корисні ресурси, пишіть у коментарях. 

Коментарі ()

  1. Наталія 25 січень 2019, 15:15 #
    Городенчук З. Шлемкевич О. Вчимося годувати грудьми.